Zaznacz stronę

Stawy i Kości

Dla zachowania odpowiednio zdrowych stawów i kości nieodzowna jest odpowiednia aktywność fizyczna prowadzona na świeżym powietrzu. Jest ona wskazana nie tylko dla zachowania sprawności stawów ale także dla przeciwdziałania osteoporozie, gdyż ćwiczenia lub spacery wykonywane w pozycji stojącej, zwiększające obciążenie osiowe kości, skutecznie je wzmacniają. Przebywanie na świeżym powietrzu, przy odpowiednim nasłonecznieniu skóry zapewni również dostarczenie niezbędnej dawki witaminy D3.

Nie należy również zapominać o uzupełnianie diety o odpowiednie naturalne witaminy i minerały, których działanie przyczynia się do hamowania postępu osteoporozy.

Najważniejszymi produktami są: witamina D3 i witamina K2 oraz w celu odpowiedniej produkcji kolagenu, który oprócz sprawności stawów zapewnia również odpowiednia strukturę kostną (pełniąc podobną funkcję do prętów zbrojeniowych w betonie): kolagen, krzem i witamina C. Ponadto dodatkową substancją wspomagającą wysoka odporność kości jest MUMIO tzw. krew skał (substancja organiczna wyciekająca z szczelin skalnych gór środkowej Azji).